Happysad - Biografia

Szczegóły

Witajcie,

dziś poznamy Happysad zespół pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej. A jako że ich ostatni krążek, a dokładnie utwór "Tańczmy" gra mi w głowie, mam nadzieję, że prezentacja odbędzie się równie tanecznym krokiem.

Początki zespołu to rok 95 i nazwa HCKF (Hard Core’owe Kółko Filozoficzne), po dwóch latach zmiana na Happy Sad Generation a aktualna nazwa (happysad) została zatwierdzona w 2002 roku.

Debiutancki album zatytułowany Wszystko Jedno wydali w 2004 roku. Jego utwór promujący "Zanim pójdę"(odnośnik do youtube) zdobył listy przebojów, a w radiowej "trójce" utrzymywał się aż 33 tygodnie.

Drugi krążek Podróże z i pod prąd wypuszczony pod koniec 2005, zyskał nie mniejszą sławę. Magazyn "Teraz Rock" dołączył go, do kategorii najlepszy polski album 2005. Singiel "Łydka"(odnośnik do youtube) zaskarbił sobie uznanie wszystkich fanów i tych którzy dopiero poznali zespół.

Na początku września 2007 ujrzała światło dzienne Nieprzygoda. I tym razem zespół również wybrał rewelacyjne utwory na single. Wśród nich jest także "Długa droga w dół"(odnośnik do youtube) która interpretowana przynosi ciekawe wnioski. Jako ciekawostkę album ten w połowie września już zyskał miano najlepiej sprzedającego się albumu.

Mów mi dobrze czwarty krążek wypuszczony w ostatnim kwartale 2009 roku. Przy tym albumie często padają słowa iż album ten jest weselszy niż poprzednie. Myślę, że warto to samemu ocenić. Natomiast co do utworów promujących tą płytę, sam miałbym problem by wybrać najlepszy. Zespół podał wśród nich "Made in China"(odnośnik do youtube) a jednym z moich ulubionych "Nie ma nieba"(odnośnik do youtube).

Niecałe trzy lata później słyszymy już następcę. Ciepło/Zimno wydany we wrześniu 2012 roku. Tak samo jak w poprzednim przypadku myślę, że bardzo trudno wybrać ten jeden czy dwa utwory promujące. Chłopaki wybrali dwa. Jeden z nich to "Bez znieczulenia"(odnośnik do youtube) a moim zdaniem dobrze pasowałby "Most na krzywej"(odnośnik do youtube).

Szósty już album wydany prawie rok temu (październik 2014) nosi tytuł Jakby nie było jutra. Sam album jest bardzo interesujący i bardzo rozbudowany w sferze dźwiękowej. Jeżeli chodzi o jego utwór promujący wybrany idealnie "Smutni ludzie"(odnośnik do youtube) a ja dorzucę "Tańczmy"(odnośnik do youtube) ale to tylko dlatego, że siedzi w głowie.


Aktualny skład zespołu:

Jakub "Quka" Kawalec – śpiew, gitara, teksty
Łukasz "Pan Latawiec" Cegliński – gitara, śpiew
Artur "Artour" Telka – gitara basowa
Jarosław "Dubin" Dubiński – perkusja
Daniel Pomorski – trąbka, instrumenty klawiszowe


Kontakt do zespołu:
happysad.art.pl , facebook.com/happysadpl , youtube.com/user/happysadoficjal

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Happysad
www.happysad.art.pl
http://cwoja.blox.pl/resource/happysadlogo1.jpg

   
© LepszaStronaMuzyki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. ℗ ©