Coria - Biografia

Szczegóły

Siema!

Zespół który dziś  zostanie przedstawiony jest dość młody. Założony został w 2013 roku. Część muzyków jest dobrze znana z innego składu (Symetria), ale nie to będzie dziś tematem. Nazwa zespołu powstała w głowie wokalisty Tomasza Mrozka.

Wybrana spośród kilku pomysłów, nie miała przypisanego wtedy, jakiegoś konkretnego znaczenia. Natomiast jako ciekawostkę warto wspomnieć, iż Coria to także istniejąca gmina w Hiszpanii.

Jako pierwszy wspólny utwór wydali "Niepokój", który ciekawie prezentuje ich możliwości wokalno-instrumentalne. Pierwszy utwór, który poznałem to "Efuzja", wydany również w 2013 roku. Debiutancki krążek Teoria Splątania, został wydany w październiku 2014 przez Metal Mind Productions.

Zespół grał na scenie wśród takich sław jak Soundgarden, Eric Clapton czy Luxtorpeda. Aktualnie pracują nad swoim drugim albumem, który ma zostać wydany jeszcze w tym roku. 

Aktualny skład zespołu:
Tomasz Mrozek - wokal
Konrad Konopka - gitara basowa
Wojtek Mrówka - gitara prowadząca
Dominik Stypa - gitara solowa
Damian Bonczek - perkusja

Kontakt:
Oficjalna strona , facebook(wymagane logowanie) , youtubeTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródła:
http://zespolcoria.pl/ http://www.eskarock.pl/eska_rock_news/kim_jest_coria_zespol_zagra_przed_soundgarden_na_live_festival_oswiecim_2014_sprawdz_informacje_video/100515
http://www.metalmind.pl/coria.html

 

   
© LepszaStronaMuzyki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. ℗ ©