Clawfinger - Bio

Szczegóły

 

Siema!

Dziś poznamy Szwedzki zespół wykonujący muzykę z pogranicza Rap Metal/Nu Metal. Clawfinger bo o nim mowa to pochodzący ze Sztokholmu pięcioosobowy skład. Założony został w roku 1989 roku. Przygoda zaczęła się od tego, że wokalista Zak Tell i Jocke Skog pracowali razem w szpitalu. Tam poznali także pozostałych dwóch muzyków.

 

Swój debiutancki album Deaf Dumb Blind został wydany samodzielnie w kwietniu 1993r. Wśród singli zaproponowanych przez zespół znajdziemy utwór "Nigger"(odnośnik na youtube). Wg wytwórni płytowych album miał być słabą sprzedażą a zakończył się na poziomie 700tyś sprzedanych płyt.

Kolejny album Use Your Brain wydany w roku 1995. Praca nad kolejnym albumem nastąpiła dopiero po powrocie z trasy koncertowej związanej z debiutanckim krążkiem. Przykładem signla promującego jest utwór "Do What I Say"(odnośnik na youtube).

W październiku 1997 na półkach sklepowych można zakupić kolejny już trzeci studyjny album zespołu. Tytuł albumu Clawfinger spowodowany jest tym, że zespół nie mógł zdecydować się na jedną z trzech propozycji. Wśród  singli występuje ten od którego zaczęła się moja przygoda z zespołem "Biggest & The Best"(odnośnik do youtube).

A Whole Lot of Nothing wydali w połowie 2001 roku. Muzycznie nawiązuje do dotychczasowej twórczości lecz ze zwiększoną ilością dźwięków uzupełniających. "Out To Get Me"(odnośnik na youtube) idealnie prezentuje możliwości albumu i tego, czego możemy się spodziewać.

Piąty już album zespołu Zeros & Heroes wychodzi w maju 2003. Powrócił on do tradycyjnej formy zmniejszając ilość elektronicznych wstawek. Przykładem tego, jest rewelacyjna ścieżka gitarowa, która pięknie prezentuje się na singlu "Recipe For Hate"(odnośnik do youtube).

Pod koniec 2005 roku w ręce trafia Hate Yourself With Style. Jest to już szósty krążek zespołu stylem kontynuujący dobrą passę poprzedniego albumu, jak i nawiązujący do niego. Ciekawie prezentuje się teledysk z singla "Without a Case"(odnośnik do youtube).

Ostatni niestety już album zatytułowany został Life Will Kill You. Siiódmy album wypuszczony w wakacje 2007. Został w pełni stworzony przez zespół w Fear And Loathing Studios Spånga w Szwecji.

Zespół na portalu społecznościowym podał informację o zakończeniu istnienia zespołu a w niedługim czasie powrócił do działania. Aktualnie mają dwa koncerty w Szwecji i na Węgrzech.


Aktualny skład zespołu:
Zak Tell - wokal
Jocke Skog - keyboard, wokal
Bård Torstensen - gitara
André Skaug - gitara basowa
Micke Dahlén - perkusja

Kontakt do zespołu:
clawfinger.net , facebook.com/clawfinger.net , spotify/clawfinger

Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/Clawfinger
http://clawfinger.net/
http://www.brandsoftheworld.com/sites/default/files/styles/logo-thumbnail/public/0022/8063/brand.gif?itok=5znJhXo8

   
© LepszaStronaMuzyki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. ℗ ©