Billy Talent - Biografia

Szczegóły

 

Witajcie. 

Aby dziś poprawić ten szary, pochmurny dzień, prezentuję wam jednego z moich ulubionych wykonawców. Posiadam prawie pełną dyskografię, ponieważ brakuje ostatniego albumu. Jako ciekawostkę wstępną powiem, że kiedyś o nich pisałem i wcale nie wyszło za dobrze... ale może dziś poprawię to co zepsułem.

 

Zespół powstał w 1993 roku w Kanadzie. Początkowo grywali pod nazwą Pezz, lecz z powodów prawnych, w '99 dokonali zmiany na współcześnie znaną. Jedną z teorii dotyczących idei Billy Talent, jest nawiązanie do filmu Hard Core Logo. Występuje w nim postać, Billy Talent którego celem jest zdobycie sławy.

Początkowo wydali jeszcze pod nazwą Pezz. Pierwszy nosił tytuł  Demoluca. Cztery utwory wypuszczone w '94 roku. Drugi trochę większym nakładem wydali w 1995 pod nazwą Dudebox. Dopiero w 1999 roku  zespół wydał swój pierwszy poważny krążek. Watoosh!, tak zatytułowali swoje wydanie, a przesłuchać możecie je TUTAJ, do czego zachęcam bardzo gorąco.

Jesienią 2003, wydali swój album pod nową nazwą i zmienionym stylem grania. Album nazwany tak jak samo zespół  Billy Talent. Singlem promującym został "Try Honesty", choć dopiero później dodali utwór który pasuje równie dobrze "Nothing To Lose".

Billy Talent II wypuszczony został w połowie 2006 roku. Tutaj zespół nie zawiódł i wśród singli znajdziemy takie smaczki jak "Red Flag", "Surrender" i wiele więcej.

Trzeci krążek Billy Talent III, został przez zespół wydany w 2009 roku. Single promuj ce album, były chyba wybrane przypadkowo lub bardzo pochopnie, i choć lubię te kawałki, nie uważam ich za najlepiej dobrane. "Rusted from the Rain" to jeden z wybranych przez zespół, lecz ja proponuję wam "Saint Veronica".

Docieramy do 2012, gdzie nadchodzi już nazwany album Dead Silence. Album który pokazał, że zespół potrafi nazwać album i grać rewelacyjną muzykę. Pierwszy singiel promujący "Viking Death March" był idealnym wyborem. Tak energetycznego utworu i pełnego pasji nie mieli. Drugim jest "Surprise Surprise" który wcale nie zaniża poziomu.

Dwa lata po tym wydarzeniu wydali album Hits. który oprócz składanki z poprzednich albumów zawierał dwa nowe. Jeden bardziej nawiązujący do poprzedniego albumu "Kingdom of Zod" i trochę spokojniejszy "Chasing the Sun".

 

Skład zespołu:

Ian D'Sa
Jonathan Gallant
Benjamin Kowalewicz
Aaron Solowoniuk

Kontakt:

BillyTalent.com ; Facebook ; Youtube

Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/Billy_Talent
https://www.facebook.com/billytalent/
http://www.billytalent.com/home/

   
© LepszaStronaMuzyki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. ℗ ©