3rd Strike - Biografia

Szczegóły

 

Ahoj!

Witam was serdecznie w kolejnej podróży. Dziś na horyzoncie zespół o którym dużo nie wiadomo, gdyż przez prawie 15 lat istnienia wydali jeden pełny album.  O samych członkach ekipy także, nie znajdziemy dużo informacji.  Natomiast  nie jest to powód by nie przyjrzeć się bliżej chłopakom.

 

Założony został w połowie lat '90. Trzon stanowili Jim Korthe (wokal) i Todd Deguchi (gitara). Gatunkiem jest to połączenie Nu Metalu i popularyzującego się Rap Core'u/Rap Metalu. 

W początkowej fazie istnienia zespołu, wydali swój pierwszy album, niestety niewiele wiadomo o nim, dlatego domyślam się, że nie okazał się być wielkim sukcesem.

Dopiero w drugim kwartale 2002 roku na światło dzienne wychodzi Lost Angel. Zespół wypuszcza je pod singlami "Redemption" i "No Light". To powoduje, że słuchacz może opacznie poznać nowy na rynku zespół. Ja polecam poznać go od strony tych utworów: "City's On Fire" czy utworu otwierającego krążek "Flow Heat".

Barrio Raid tak nazywa się EP wypuszczony tylko w Japonii (sic!). I pomimo, że nie dostaliśmy szansy go zakupić warto go choć raz przesłuchać.

Cała kariera może i potoczyłaby się lepiej dla zespołu, ale śmierć wokalisty (Jim Korthe) zakończyła przygodę 3rd Strike. 

 

Skład zespołu:
Jim Korthe
Todd Deguchi
Erik Carlsson
PJ McMullan
Gabe Hammersmith

Evan Holtz
Sean McCormick
Nick Manning

Źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/3rd_Strike
https://en.wikipedia.org/wiki/Lost_Angel_(album)
http://www.metalmusicarchives.com/images/covers/3rd-strike-no-light(single).jpg

   
© LepszaStronaMuzyki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. ℗ ©