3 Doors Down

Szczegóły

 

Jakoś dziś przyjemnie pisać artykuły więc biorę się do roboty. Dziś przedstawię wam amerykański zespół czyli 3 Doors Down. Nie każcie mi pisać z jakiego są miasta gdyż miałem problemy z wymówieniem tego a co dopiero napisać. Są z Mississippi a uformowali się w zespół w 1996. Twierdzą że kawałkiem którym zyskali ogólnoświatową sławę jest "Kryptonite", ale ja osobiście uważam że kawałki "So I Need You" czy "Be Like That" definitywnie są lepsze i one mogłyby spokojnie posłużyć za single (ludzie to się jednak nie znają..:). Dostali się na listy przebojów co dało im możliwość wydania albumu " The Better Life" w Milenium.

Album pokrył się platyną oraz był jednym z najlepiej sprzedających się albumów.A żeby było tego mało, zebrali się i nagrali kolejny krążek. 2002 rok, wychodzi album "Away From The Sun" który kontynuuje świetną passę zespołu i daje kolejne świetne wyniki, o platynowej płycie to już nie wspomnę. Żeby trochę bardziej rozpromować albumy (jakby były malo znane) ruszyli w trasę koncertową gdzie porządnie zachęcili ludzi do swojej muzyki a w 2005 wydali kolejny już album "Seventeen Days". Ja nie wiem gdzie wylewają tą platynę ale chyba mieli nadmiar bo po raz kolejny chłopaki się ucieszyli z pierwszych miejsc list przebójów i ilośći sprzedanych albumów. Wydali później jeszcze 2 albumy 2008 "3 Doors Down" i 2011 "Time Of My Life".


Co do samego zespołu grają bardzo przyjemnie i jak nazespoły które możemy tu spotkać spokojnie, ale nie gorzej. Wokal oparty tylko i wyłącznie na pieknie ludzkiego głosu nie poparte żadnym krzyczeniem czy growlem. Niestety tutaj gitara basowa nie odgrywa ważnej roli i jest trudno wyczuwalna. Pomimo tego że chlopaki raczej grają rock alternatywny nie możemy powiedzieć że grają spokojnie lecz brakuje mi tu szarpistrun.:)

   
© LepszaStronaMuzyki.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. ℗ ©